Brugman

 

Firma Brugman została założona we wczesnych latach 60-tych w Slochteren (Holandia) przez Hansa Brugmana Sr. – pasjonata jazdy konnej oraz laureata wielu turniejów (stąd dżokej na koniu w logo firmy Brugman). 

Prowadząc działalność wydobywczą gazu, firma jednocześnie prowadziła budowę fabryki w Tubbergen. Z upływem czasu stała się ona jedną z największych fabryk grzejników stalowych w Europie. 

Pierwszymi grzejnikami produkowanymi przez firmę Brugman były grzejniki kolumnowe i dopiero w 1968 roku rozpoczęła się produkcja grzejników płytowych. Od tej chwili Brugman z olbrzymim powodzeniem rozpoczął budowę imperium grzejnikowego, stopniowo rozbudowując fabrykę, wyposażając ją w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, a następnie tworząc kolejne odziały i fabryki w Niemczech, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii oraz Polsce.

W 1998 roku rodzina właścicieli sprzedała firmę amerykańskiemu koncernowi MASCO Corporation – potentatowi branży budowlanej.

W roku 2004 firma Brugman oraz pozostali europejscy producenci stalowych grzejników należących do Masco utworzyli grupę The Heating Company.

W kwietniu 2008r. nowym właścicielem The Heating Company został Jos Veassen – założyciel firmy Vasco – belgijskiej fabryki ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych - pasjonat z niezwykłym zmysłem przedsiębiorczości, który od lat jest liderem w branży metalurgicznej.

The Heating Company Group obejmuje takie marki jak: Brugman, Dura, Imperial, Superia, Thermic, Thor, Vasco.

Zróżnicowana oferta The Heating Company Group doskonale spełnia oczekiwania i potrzeby najbardziej wymagających Klientów dostarczając grzejniki do każdego typu pomieszczeń, o różnorodnym przeznaczeniu, właściwościach i wyglądzie – od panelowych, przez konwektorowe, aż po ekskluzywne grzejniki dekoracyjne.

Jakość, design, funkcjonalność grzejników, a przede wszystkim zadowolenie Klientów z oferty The Heating Company są podstawowymi priorytetami dla producentów The Heating Company Group, co w konsekwencji potwierdzają przyznawane przez polskie i światowe instytucje certyfikaty, atesty oraz inne nagrody.

Z dniem 05-05-2014r. Spółka The HEATING COMPANY POLAND Sp. z o.o. zmienia nazwę na VASCO GROUP Sp. z o.o